Home  >  Nemocnice  >  Chirurgické oddělení a ambulance

objednávání emailem:cevnimamologie@nembo.cz
OBJEDNÁVÁNÍ K OPERACÍM
v út 13:30-14:30 a v pátek 9-11:00

Pořadí pacientů k ošetření určuje lékař.

CHIRURGICKÁ AMBULANCE
Pondělí až Pátek
7:00-11:00 převazy a kontroly
AKUTNÍ CHIRURGICKÁ POHOTOVOST
Příjem posledního pacienta k ošetření je v 18:30.
Pondělí až Pátek 15:00 -19:00
Víkendy a svátek 7:00 – 19:00
Ambulance nehojících se ranČtvrtek
Traumatologie Úterý

Cévní ambulance
as. MUDr. Martin Havlík
Pátek v LICHÝ TÝDEN
9:00 – 11:
Mamologická ambulance
MUDr. Romana Kubíčková
Pátek v SUDÝ TÝDEN

Ambulance pro PLÁNOVANÉ OPERACE 12:00 – 13:00

Cílem lékařské a ošetřovatelské péče na chirurgickém oddělení je zajistit kvalitní péči na profesionální úrovni pro nemocné z oblasti města Bohumín a širokého okolí.

Přehled operačních  výkonů, z nichž některé provádíme v režimu jednodenní chirurgie:

1 )    LAPAROSKOPICKÉ

• TRAUMATOLOGICKÁ
  • AMBULANCE NEHOJÍCÍCH SE RAN

6) OSTATNÍ
výkony jsou zajištěny chirurgy s příslušnými atestacemi:

• CHIRURGIE II. ST.
  • CÉVNÍ
  • TRAUMATOLOGIE
  • ONKOCHIRURGIE

Věnujeme se pacientům s chirurgickým i onemocněními jak v rámci plánované operativy, tak i v rámci akutní péče.
Spektrum našich výkonů představují akutní i plánované operace žlučníku, žaludku, tlustého střeva, kýly tříselné, kýly pupeční, kýly v jizvě, operace křečových žil dolních končetin, operace onemocnění v oblasti konečníku a akutní operace náhlých příhod břišních.  Při operacích v dutině břišní ovládáme techniky jak klasického, tak i miniinvazivního přístupu. Celkově máme k dispozici tři operační sály.  V rámci našeho oddělení poskytujeme i zázemí pro plánovanou operativu ortopedů-externistů.
V péči o urologické pacienty spolupracujeme s MUDr. Jiřím Frkalem, který vykonává na našem oddělení konziliární službu a jednou týdně provádí menší urologické operace. Pacientům je vedle komplexní péče v indikovaných případech zajištěna specializovaná ošetřovatelská péče prostřednictvím stomické sestry.

Zabýváme se léčbou ischemických chorob dolních končetin.
Nedílnou a podstatnou součástí našeho oddělení je traumatologie. Čtyři lékaři našeho týmu jsou držiteli specializované způsobilosti v oboru traumatologie. Primárně ošetřujeme veškerá poranění a specializujeme se na ošetřování konzervativní i operační úrazů pohybového aparátu v téměř plném spektru.
Pokoje chirurgického standardního oddělení a boxy chirurgické JIP jsou kompletně vybaveny polohovatelnými lůžky, k dispozici máme lůžka s nafukovacími matracemi pro vysoce rizikové a dlouhodobě ležící pacienty. Chirurgická JIP je vybavena nejmodernější přístrojovou technikou a zajišťuje bezpečný pooperační průběh po náročnějších operacích včetně možnosti zajištění ventilační terapií.

Trvalou součástí našeho týmu je nutriční terapeutka se specializací, která ve spolupráci s ošetřujícím lékařem zvyšuje komfort našich pacientů v oblasti výživy.
Pro zvýšení komfortu pacientů je k dispozici 6 nadstandardních pokojů se samostatným sociálním zařízením, s digitálním příjmem TV, samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu.
Dispenzarizaci pro onkologické pacienty provádíme ve spolupráci ve spoluprací s Onkologickou klinikou Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Moderní vlhkou a podtlakovou terapii využíváme v léčbě nehojících se ran, jak za hospitalizace, tak i ambulantně.

Chirurgickou ambulanci II na Poliklinice v centru města vede emeritní primář MUDr. Vojtěch Žoch.

Lékaři i sestry našeho oddělení se průběžně vzdělávají a účastní se pasivně i aktivně odborných seminářů a jiných vzdělávacích akcí organizovaných naší nemocnicí i příslušnými odbornými společnostmi.

Ambulance infuzní léčby
Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Centrum následné péče
Chirurgické oddělení a ambulance