Slovo ředitele: Sehnat zubaře v našem kraji je docela oříšek

Na našich sociálních sítích jste mohli zachytit video o nové zubní klinice v Bohumíně. S panem ředitelem MUDr. Svatoplukem Němečkem, MBA, jsme si o ni maličko popovídali.

Pane řediteli, 24. 7. jste na  FB nemocnice  představil zubní kliniku. Vybudovat ji, zajistit personálně to jistě nebylo jednoduché.

Ano, sehnat zubaře je pro občany našeho kraje docela oříšek. Město Bohumín se ve spolupráci s bohumínskou nemocnicí snažili v tomhle aspoň trochu pomoci. Město zainvestovalo 22 milionů Kč do vybudování nové zubní kliniky, nemocnice ji vybavila a zajistila 2 mladé zubní lékařky a jednoho lékaře. Otevřeli jsme loni na podzim.

Jak se Vám podařilo to, o čem si mnohá města mohou nechat zdát, zajistit 3 zubní lékaře?

Kontaktovali jsme lékaře ještě za studií, hradili jim stipendium a slíbili vybudovat moderní ordinace a zázemí. To se nám díky vzájemné spolupráci s Městem podařilo. Mimo to jsme dále otevřeli dentální hygienu, ať jsou služby komplexní. Nyní jsem využil prázdninového času a zašel se podívat, jak to jde. Mám z toho dobrý pocit a potvrzuje se mi chvála od pacientů na kvalitu péče a hezké prostředí.  Má to smysl. Budeme pokračovat.

Děkuji za rozhovor.